Rowery

Tereny wokół Radkowa są idealne do uprawiania turystyki rowerowej.
Obok nowych tras rowerowych powstałych w obrębie pogranicza istnieje wiele naturalnych ścieżek a także traktów górskich i szlaków rowerowo-pieszych, gdzie możemy spotkać wielbicieli dwóch kółek.
Nowym, godnym polecenia szlakiem rowerowym jest ponad 70 km trasa z Zalewu Radkowskiego, przez Wambierzyce, Suszynę, następnie Ścinawkę Średnią, dalej do Tłumaczowa, gdzie jest przejście graniczne aż do czeskiegoBroumowa a potem przez Bozanov z powrotem do Radkowa.

Z wielu dostępnych tras rowerowych godne polecenia są:

  • Trasa Góry Stołowe – w terenie oznakowania kolorem niebieskim. Tworzy ona pętlę po granicy otuliny Parku Narodowego łącząc Polskę i Czechy. Całkowita długość trasy to 126 km a po stronie Polski 65 km. Na terenie Polski trasę można zacząć od  przejścia granicznego Tłumaczów a dalej przez  Gajewo – Radków – Ratno Dolne – Wambierzyce – Studzienna – Chocieszów – Wolany – Polanica-Zdrój – Szczytna – Duszniki-Zdrój – Słoszów – Kulin – Głowaczów – Dańczów – Kudowa-Zdrój, a potem przez przejście graniczne Czermna.
  • Trasa Ściany – jest oznakowana kolorem czerwonym. Biegnie przez środek Parku Gór Stołowych i tworzy pętlę przez tereny Polski i Czech. Po naszej stronie zaczyna się od przejścia granicznego Bożanow – Radków, następnie prowadzi przez Radków do Karłowa a tam przez przejście graniczne Ostra Góra – Machovska Lhota. Po stronie Polskiej długość trasy wynosi 19 km.
  • Trasa Szczeliniec – jest oznakowana kolorem zielonym i biegnie w całości przez Park Narodowy Gór Stołowych. Pętla tą łączy Karłów z Parterką – Drogą nad Urwiskiem – Skalnym Grzybami – Batorowem, kończąc swój przebieg z powrotem  w Karłowie. Długość trasy wynosi 24 km.

Link do mapy tras rowerowych: http://trasyrowerowe.radkowklodzki.pl/